• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 6 лютого 2020 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 343 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На вимогу двох депутатських фракцій головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп для проведення консультацій. Згодом тривалість перерви продовжили до 11-30.

  Під час перерви народні депутати від фракцій «ВО «Батьківщина» та «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» заблокували президію і трибуну Верховної Ради з вимогою не розглядати законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

  Після закінчення перерви народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада не підтримала проекти Постанов Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (р. № 0901-П) («за» - 58) і «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому як закон проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (р. № 1210-П) («за» - 84).

  Народні депутати підтримали («за» - 226) пропозицію головуючого на засіданні Першого заступника Голови Верховної Ради Стефанчука Р.О. про продовження вечірнього пленарного засідання до 19-30.

  Далі Верховна Рада розпочала розгляд поправок до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (р. № 2178-10). Усього розглянуто 184 поправки з 4018 внесених. Продовження розгляду інших поправок до законопроекту відбудеться на наступному пленарному засіданні.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 лютого 2020 року.