• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 6 березня 2020 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 257 народних депутатів) відкрив  Голова Верховної Ради Разумков Д.О.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Шмигалем Д.А. відбулася «година запитань до Уряду».

  Прем’єр-міністр України Шмигаль Д.А. поінформував народних депутатів про стан реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Глава Уряду, зокрема, зазначив, що реформа децентралізації влади в Україні визнана однією з найуспішніших. За його словами, ця реформа має п’ять завдань: формування спроможних територіальних громад, формування нової системи адміністративно-територіального устрою, розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування і органами виконавчої влади, перегляд повноважень місцевих адміністрацій із врахуванням нових повноважень органів місцевого самоврядування і стимулювання розвитку форм і інструментів місцевої демократії. Також він відповів на численні запитання від депутатських фракцій і груп та народних депутатів.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила 137 депутатських запитів, з них 29 до Прем’єр-міністра України.

  Далі народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада продовжила розгляд поправок до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (р. № 2178-10). Усього розглянуто 3298 поправок з 4018 внесених. Продовження розгляду інших поправок до законопроекту відбудеться на наступному пленарному засіданні.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 березня 2020 року.