• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 31 жовтня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 394 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Дубневича Я.В.

  Народні депутати привітали оплесками присутню у гостьовій ложі делегацію Північноатлантичної ради на чолі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

  Перед народними депутатами виступив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який, зокрема, зазначив, що «цей новообраний парламент має історичну можливість змінити Україну на краще». 

  Далі Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції» (р. № 2168), який вніс Кабінет Міністрів.

  Народні депутати підтримали («за» - 232) пропозицію Голови Верховної Ради про продовження вечірнього пленарного засідання до 19 години.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (р. № 2283), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 13 питань порядку денного:

  1) прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (р. № 1031), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  2) прийнято 5 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про звільнення з посад членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» (р. № 2344);

  3) прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про публічні електронні реєстри» (р. № 2110);

  4) не прийнято 3 Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.10.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (р. №№ 1008-П, 1008-П1, 1008-П2).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 1 листопада 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів