• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 18 жовтня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 371 народний депутат) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В. відбулася «година запитань до Уряду».

  На письмові запитання, які надійшли від депутатських фракцій і груп, відповіли Міністр оборони Загороднюк А.П., перший заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Шубін В.М., заступник Міністра закордонних справ Боднар В.М.

  Міністр оборони Загороднюк А.П. відповів на запитання щодо врегулювання конфлікту на Сході України, зокрема, стосовно практичного механізму і умов розведення військ на Донбасі; щодо готовності позицій для відведення військ; захисту цивільного населення; щодо коштів, які необхідні для переозброєння Збройних Сил України тощо.

  Заступник Міністра закордонних справ Боднар В.М., зокрема, відповів на запитання на якому етапі перебуває розробка закону про амністію і хто під неї потрапить; на якому етапі перебуває розробка закону про особливості місцевого самоврядування на окупованих територіях, а також на запитання щодо «формули Штайнмайєра».

  Перший заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Шубін В.М., зокрема, відповів на запитання щодо підтримки шахт і вугільної галузі, а також вирішення питання погашення заборгованості із заробітної плати перед шахтарями; заходів для формування прозорої вартості енергетичних товарів; щодо програми простого підключення громадян і малого та середнього бізнесу до енергомережі; готовності до початку опалювального сезону в окремих регіонах.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гончарук О.В., Міністр розвитку громад та територій Бабак А.В., Міністр закордонних справ Пристайко В.В., Міністр оборони Загороднюк А.П., перший заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Шубін В.М.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила 160 депутатських запитів, з них 28 до Прем’єр-міністра України.

  Народні депутати підтримали («за» - 285) пропозиції Голови Верховної Ради України  щодо внесення змін до порядку денного та про продовження («за» - 300) пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

  Далі народні депутати приступили до розгляду у першому читанні проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (р. № 2000). З доповіддю виступив заступник Голови Комітету з питань бюджету Трухін О.М. В обговоренні законопроекту про Держбюджет взяли участь заступник Міністра фінансів Джигир Ю.А., Голова Рахункової палати Пацкан В.П., представники депутатських фракцій і груп, народні депутати. Із заключним словом виступив присутній в залі пленарних засідань Прем’єр-міністр України Гончарук О.В., який, зокрема, закликав народних депутатів підтримати в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та спільно з Урядом далі працювати над його підготовкою до другого читання.

  За результатами розгляду народні депутати ухвалили («за» - 255) Постанову Верховної Ради України «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» (р. № 2000-П).

  Наприкінці пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила про створення трьох міжфракційних депутатських об’єднань: «Інтелектуальна Україна» (голова – народний депутат Стефанчук Р.О.), «За прискорену євроінтеграцію українського бізнесу» (голова – народний депутат Любота Д.О.), «За Хмельниччину» (голова – народний депутат Монастирський Д.А.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 4 питання порядку денного:

  1) прийнято Постанову Верховної Ради України «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» (р. № 2000-П);

  2) прийнято за основу 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (р. № 2283), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 29 жовтня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів