• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 20 вересня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 391 народний депутат) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила 105 депутатських запитів, з них 21 до Прем’єр-міністра України.

  Далі народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Міністр фінансів Маркарова О.С. представила проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (р. № 2000). Вона поінформувала парламентарів про основні показники і пріоритети Державного бюджету на 2020 рік та відповіла на запитання народних депутатів.

  З доповіддю виступив Голова Комітету з питань бюджету Арістов Ю.О., який відзначив, що представлення законопроекту відбувається у визначений законодавством термін. В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

  Голова Верховної Ради повідомив, що відповідно до статті 154 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» вважається прийнятим Верховною Радою для подальшого розгляду.

  Народні депутати підтримали пропозицію Першого заступника Голови Верховної Ради Стефанчука Р.О. про усунення неузгодженостей у тексті прийнятих Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (р. № 1050) («за» - 306) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів (р. № 1062) («за» - 249).

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави» (р. № 1011), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 17 питань порядку денного:

  1) прийнято 8 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» (р. № 1085-1);

  2) прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про призначення Штучного В.В. на посаду Керівника Апарату Верховної Ради України» (р. № 2160);

  2) прийнято за основу 5 проектів Законів України, зокрема, «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (р. № 1231);

  3) включено до порядку денного 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (р. № 1216), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 2 жовтня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів