• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 3 вересня 2019 року

  На ранковому пленарному засіданні (зареєструвалося 393 народних депутатів) Голова Верховної Ради Разумков Д.О., відповідно до статті 83 Конституції України, відкрив другу сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання. У церемонії відкриття взяли участь Президент України    Зеленський В.О., члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає або надає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації.

  На початку пленарного засідання склали присягу новообрані народні депутати, а саме: Остапенко А.Д., Циба Т.В., Калаур І.Р., Гришина Ю.М., Руденко О.С., обрані по загальнодержавному багатомандатному округу за виборчим списком політичної партії «СЛУГА НАРОДУ»; Ларін С.М., обраний по загальнодержавному багатомандатному округу за виборчим списком політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Водночас Голова Верховної Ради оголосив:

  про входження народних депутатів Остапенка А.Д., Циби Т.В., Калаура І.Р., Гришиної Ю.М., Руденко О.С. до складу депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ»;

  про входження народного депутата Ларіна С.С. до складу депутатської фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»;

  про входження народних депутатів Васильченко Г.І., Совсун І.Р., Стефанишиної О.А. до складу депутатської фракції «ГОЛОС».

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати затвердили («за» - 357) порядок денний пленарного засідання Верховної Ради України на 3 вересня 2019 року, а також підтримали («за» - 317) пропозицію головуючого про продовження пленарного засідання до завершення розгляду усіх питань порядку денного.

  Перед Верховною Радою виступив Президент України Зеленський В.О., який, зокрема, закликав народних депутатів ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України» (щодо недоторканності народних депутатів України).

  Народні депутати розглянули проект Закону України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України» (щодо недоторканності народних депутатів України) (р. № 7203), внесений Президентом України та визначений невідкладним, і за результатами розгляду ухвалили його в цілому («за» - 373).

  Упродовж ранкового та вечірнього пленарних засідань народні депутати розглянули питання про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання та направлення на висновок до Конституційного Суду України низки законопроектів щодо внесення змін до Конституції України за повною процедурою, які вніс Президент України та визначив невідкладними.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 9 питань порядку денного:

  1) прийнято Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України» (щодо недоторканності народних депутатів України) (р. № 7203), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  2) прийнято 8 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України» (р. № 1013/П), «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання законопроекту про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) і про його направлення до Конституційного Суду України» (р. № 1015/П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 10 вересня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів