• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 17 травня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 343 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу і жертв політичних репресій.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Народний фронт» оголосити перерву головуючий надав слово для виступу голові депутатської фракції «Народний фронт» Бурбаку М.Ю., який заявив про вихід депутатської фракції із складу коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним. Водоночас у зв’язку із заявою голови депутатської фракції «Народний фронт» Голова Верховної Ради оголосив про припинення з 17 травня 2019 року діяльності  коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді восьмого скликання та закликав представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції.

   Далі у Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., який подякував всім парламентарям, які працювали п’ять років в інтересах держави, брали на себе відповідальність за країну і ухвалювали потрібні для країні рішення. Глава Уряду проаналізував співпрацю Уряду з Верховною Радою, а також окреслив шляхи подальшого реформування економіки України. Наголосив, що діючий Парламент і Уряд працюватимуть до наступних парламентських виборів.

   На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр інфраструктури Омелян В.В., Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., Міністр юстиції Петренко П.Д.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 221 депутатський запит, з них 50 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 28 травня 2019 року.