• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 18 січня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 342 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., який поінформував народних депутатів про діяльність Міністерства енергетики і вугільної промисловості, зокрема, про формування тарифів на енергоносії, цінової політики на енергетичному ринку, залучення інвестицій у енергетичну галузь, про функціонування об’єднаної енергосистеми України тощо. Він зазначив, що Україна має свою енергетичну стратегію до 2035 року і основним завданням, яке нині стоїть перед Міністерством, є створення нормативно-правової бази для реалізації цієї стратегії. За його словами, «енергетична галузь, напевно, єдина галузь в Україні, яка зберегла науковий, кадровий і професійний потенціал».

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., Міністр соціальної політики Рева А.О, Міністр інфраструктури Омелян В.В., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Негода В.А., заступник Міністра охорони здоров’я Ковтонюк П.А.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 198 депутатських запитів, з них 38 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Разом з тим, народні депутати не підтримали проекти Постанов Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 17 січня 2019 року про прийняття в цілому проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) (р. №№ 4128-д-П, 4128-д-П1, 4128-д-П2, 4128-д-П3).

  Наприкінці пленарного засідання відбулося закриття дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Із заключним словом виступив Голова Верховної Ради України Парубій А.В., який окреслив підсумки роботи дев’ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання та закликав народних депутатів до конструктивної роботи протягом наступної десятої сесії.

  Десята сесія Верховної Ради України восьмого скликання розпочне свою роботу 5 лютого 2019 року.