• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 5 лютого 2019 року


  На ранковому пленарному засіданні (зареєструвалося 356 народних депутатів) Голова Верховної Ради Парубій А.В., відповідно до статті 83 Конституції України, відкрив десяту сесію Верховної Ради України восьмого скликання. У церемонії відкриття взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає або надає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв іноземних держав та інші офіційні особи.

  Перед Верховною Радою виступив Голова Верховної Ради України Парубій А.В., який окреслив пріоритетні питання десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Зокрема, це законодавче забезпечення національної безпеки і оборони, ухвалення закону про українську мову, забезпечення незворотності курсу України до членства в НАТО та Європейському Союзі, ухвалення цілого пакету законопроектів, необхідних для виконання угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, блок економічних законів, завершення процесу декомунізації, ухвалення Виборчого кодексу, завершення реформи парламенту тощо.

  Перед народними депутатами також виступив Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., який зокрема, наголосив, що Уряд та Парламент визначили низку пріоритетів, серед яких є питання безпеки і оборони,  розвитку національної економіки, закріплення і продовження процесу децентралізації, необхідність реінвестиції в людський капітал. Запевнив, що «Уряд докладатиме максимум зусиль, щоб 2019-й був роком зростання, стабільності і успіхів у тих сферах, які є важливими для життя українських громадян». Закликав народних депутатів консолідуватися для ухвалення історичних та визначальних рішень.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  Під час виступів та упродовж дня народні депутати від фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» заблокували трибуну у залі пленарних засідань з вимогою знизити ціни на газ, відправити у відставку керівництво НАК «Нафтогаз України» та змінити порядок нарахування субсидій на оплату комунальних послуг.

  Верховна Рада не підтримала («за – 170») пропозицію Голови Верховної Ради про затвердження порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України на тиждень (5 – 8 лютого 2019 року).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 6 питань порядку денного:

  1) прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» (р. № 9505);

  2) не прийнято 3 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку зі створенням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів» (р. № 9285).

   Наступне пленарне засідання відбудеться 6 лютого 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів