• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 26 лютого 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 353 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку пленарного засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «ВО «Батьківщина» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву, після якої виступила народний депутат Тимошенко Ю.В., яка поінформувала народних депутатів про досягнуті домовленості керівників фракцій і груп стосовно створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування оприлюднених напередодні журналістами фактів розкрадання і корупції під час закупівель у сфері оборони України.

  Далі народні депутати розглянули низку законопроектів стосовно питань національної безпеки та оборони.

  Наприкінці вечірнього пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка» Голова Верховної Ради оголосив 30-хвилинну перерву та достроково закрив вечірнє пленарне засідання.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 9 питань порядку денного:

  1) прийнято Закон України «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях» (р. № 10067), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  2) не включено до порядку денного 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань мобілізації, цивільного захисту, соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій осіб»  (р. № 10008);

  3) не прийнято 5 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо військових звань військовослужбовців» (р. № 6372), який вніс Кабінет Міністрів.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 27 лютого 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів