• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 15 листопада 2019 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 330 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В. відбулася «година запитань до Уряду».

  На письмові запитання, які надійшли від депутатських фракцій і груп, відповіла Міністр охорони здоров’я Скалецька З.С. Зокрема,  вона відповіла на запитання щодо виплати заборгованості по зарплаті медичним працівникам; щодо заходів зі стабілізації епідемічної ситуації в Україні; щодо напрацювання змін до законодавства для запровадження страхової медицини; щодо заохочення медпрацівників до роботи у малих селах; які кроки будуть вживатися для зменшення тютюнопаління; щодо відновлення роботи санітарно-епідемічної служби; щодо організації і фінансування програми державних гарантій; щодо будівництва медичних амбулаторій; щодо телемедицини; щодо організації трансплантації в Україні тощо. Також Міністр охорони здоров’я відповіла на окремі усні запитання народних депутатів.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила 205 депутатських запитів, з них 39 до Прем’єр-міністра України.

  На вимогу двох депутатських фракцій «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» та «ГОЛОС» Голова Верховної Ради оголосив 30-хвилинну перерву.

  Після перерви народні депутати підтримали («за» -232) пропозицію головуючого про продовження ранкового пленарного засідання до 16-ої години.

  Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Перед Верховною Радою виступив Прем’єр-міністр України Гончарук О.В., який, зокрема, закликав народних депутатів усунути неузгодженості у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу».

  Народні депутати підтримали («за» - 292) пропозицію головуючого про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» (р. № 2239-1).

  Також народні депутати розпочали розгляд поправок до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (р. № 2116), внесений Президентом України та визначений невідкладним. Під час розгляду правок на вимогу двох депутатських фракцій головуючий оголосив 30-хвилинну перерву. Продовження розгляду поправок до законопроекту відбудеться на наступному пленарному засіданні.

  Наприкінці пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Стефанчук Р.О. оголосив про створення двох міжфракційних депутатських об’єднань:    «Україна – ОАЕ: співробітництво, інвестиції, партнерство» (голова – народний депутат Ковальов О.І.); «Invest in Ukraine» (голова - народний депутат  Володіна Д.А.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 4 питання порядку денного:

  1) прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання» (р. № 2394);

  2) прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового (р. № 2300), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  3) не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» (р. № 2239-1-П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 грудня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів