• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 5 липня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 232 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр  молоді та спорту Жданов І.О., який поінформував народних депутатів про успіхи українських спортсменів на II Європейський іграх у м. Мінську (Білорусь) та заходи Уряду щодо відновлення спортивної інфраструктури України. За його словами, на Європейських іграх Україну представляло 198 спортсменів у 15 видах спорту та 22 дисциплінах. Наші спортсмени завоювали 51 медаль, зокрема, 16 золотих, 17 срібних та 18 бронзових нагород. Україна посіла третє місце у загальнокомандному заліку серед 50 країн-учасниць. Міністр зазначив, що розвиток спортивної інфраструктури залишається одним із пріоритетів в роботі Уряду у середньостроковій та довгостроковій перспективі. Наголосив, що за три останні роки зроблено перші суттєві кроки до відновлення спортивної інфраструктури, зокрема, кількість спортивних споруд в Україні за цей час зросла на понад 2650 одиниць, що свідчить про позитивну динаміку у цьому напрямку.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України Розенко П.В., Міністр інфраструктури Омелян В.В., виконуюча обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства Трофімцева О.В., перший заступник Міністра юстиції Сукманова О.В., заступник Міністра енергетики і вугільної промисловості Корзун А.В., заступник Міністра охорони здоров’я Ковтонюк П.А., заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Бровченко Ю.П., заступник Міністра закордонних справ Божок Є.В., заступник Міністра соціальної політики Шамбір М.І., заступник Міністра екології та природних ресурсів Вакараш В.М.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 147 депутатських запитів, з них 32 до Прем’єр-міністра України.

  Під час пленарного засідання Сироїд О.І. оголосила про вихід народного депутата Курячого М.П. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» та про входження народного депутата Мураєва Є.В. до складу депутатської фракції «Опозиційний блок».

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 9 липня 2019 року.