• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 12 липня 2019 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 229 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., який поінформував народних депутатів про реформу децентралізації та подальші перспективи її проведення, а також про розвиток об’єднаних територіальних громад. За його словами, реформа децентралізації докорінно змінює систему менеджменту в країні, переводить Україну до імплементації європейських стандартів в управлінні, а саме демократичності, субсидіарності і відповідальності влади. Станом на сьогодні в Україні сформовано 924 об’єднані територіальні громади. Зазначив, що реформа децентралізації має свою особливу українську модель, побудовану на найкращому досвіді європейських країн. Наголосив, що «Україна вже давно готова переходити від добровільного об’єднання до завершення цієї реформи і у 2020 році до можливості проведення місцевих виборів і має поставити крапку в об’єднанні, дати можливість обрати голів громад, сформувати базовий регіональний рівень, субрегіональний рівень і, таким чином, вивести Україну на орбіту європейських держав, які формують своє майбутнє».

  На окремі усні запитання народних депутатів відповідали: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., заступник Міністра фінансів Джигир Ю.А.

  Народні депутати не підтримали («за» - 2) проект Постанови Верховної Ради України про скасування рішення Верховної Ради України від 11 липня 2019 року про прийняття в цілому проекту Виборчого кодексу України (р. № 3112-1-П).

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 128 депутатських запитів, з них 19 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  На завершення десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання у пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б.

  Перед народними депутатами виступив Голова Верховної Ради України Парубій А.В., який коротко окреслив здобутки та результати роботи Верховної Ради восьмого скликання та подякував депутатським фракція і групам, позафракційним депутатам, членам Уряду, працівникам Апарату Верховної Ради, представникам засобів масової інформації за спільну працю протягом цих років діяльності Верховної Ради. Водночас зі словами подяки до народних депутатів також звернувся Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б.

  Голова Верховної Ради України оголосив, що десята сесія Верховної Ради України восьмого скликання завершить роботу 19 липня 2019 року і закрив останнє пленарне засідання десятої сесії.