• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 12 квітня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 229 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр культури Нищук Є.М., який поінформував народних депутатів про децентралізацію у сфері культури. Промовець зазначив, що коли вести мову про децентралізацію в культурі, важливо звертати увагу на забезпечення рівного доступу до культурного життя як у великих містах, так і у маленьких містечках. Тому, реалізуючи культурну політику в громадах, необхідно заохотити власників культурної спадщини та надбань на місцях для її ревіталізації та сталого використання в економічному житті громад. Міністр презентував запуск конкурсу проектів стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини під назвою «Малі міста – великі враження», започаткований Міністерством культури у 2018 році. За його словами, цей проект має на меті сприяти подальшому культурно-економічному розвитку територій та буде реалізовуватися спільно з місцевою адміністрацією у 2019 році. Наголосив, що конкурс відкрито для ініціатив від усіх бажаючих, незалежно від їх територіального розміщення – громадською організацією, об’єднаною територіальною громадою, підприємцем, творчою спілкою тощо. Конкурс буде проводитися максимально прозоро – Положення про проведення конкурсу вже доступне в мережі Інтернет, і незабаром розпочнеться формування Експертної ради, до якої увійдуть визнані фахівці у сферах культури і мистецтв, культурної спадщини, музейної справи, регіонального та місцевого розвитку, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці з проектного менеджменту, фінансів та комунікацій.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України Кістіон В.Є., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., перший заступник Міністра оборони Руснак І.С., заступник Міністра закордонних справ Божок Є.В., заступник Міністра внутрішніх справ Троян В.А.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 222 депутатських запитів, з них 38 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 23 квітня 2019 року.