• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 6 грудня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 300 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання склав присягу народний депутат Мандзій С.В., обраний по загальнодержавному багатомандатному округу за виборчим списком політичної партії «СЛУГА НАРОДУ».

  Водночас Голова Верховної Ради оголосив про входження народного депутата Мандзія С.В. до складу депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», а також про створення депутатської групи «Довіра» у кількісному складі 17 народних депутатів (голова депутатської групи – народний депутат Кулініч О.І., заступник – народний депутат Лунченко В.В.).

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В. відбулася «година запитань до Уряду».

  На письмові запитання, які надійшли від депутатських фракцій і груп, відповіла Міністр фінансів Маркарова О.С., яка, зокрема, поінформувала народних депутатів про плани Уряду щодо проведення боргової політики держави, про те, що вдалося зробити Уряду для зменшення державного боргу у 2019 році, а також про стратегію управління боргом на 2020 рік.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гончарук О.В., Міністр фінансів Маркарова О.С., Міністр розвитку громад та територій Бабак А.В., заступник Міністра внутрішніх справ Геращенко А.Ю.

  Далі заступник Голови Верховної Ради України Кондратюк О.К. оголосила 109 депутатських запитів, з них 18 до Прем’єр-міністра України.

  Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (р. № 2179), внесений Кабінетом Міністрів та визначений невідкладним.

  Наприкінці пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Стефанчук Р.О. оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Бренд «Держава Україна» (голова – народний депутат Воронов В.А.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 4 питання порядку денного:

  1) прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» (р. № 2505), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  2) прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту) (р. № 2077).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 12 грудня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів