• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 5 грудня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 354 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання на вимогу двох депутатських фракцій «ВО» Батьківщина» і «ГОЛОС» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп для проведення консультацій.

  Після перерви народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» (р. № 2370), а також ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції» (р. № 2168), які вніс Кабінет Міністрів.

  Народні депутати підтримали («за» - 254) пропозицію головуючого про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей) (р. № 2189), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 19 питань порядку денного:

  1) прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» (р. № 2047-д);

  2) прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення зміни до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» (р. № 2533);

  2) прийнято за основу 9 проектів Законів України, зокрема, «Про оборонні закупівлі» (р. № 2398-д);

  3) не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання» (р. № 2534).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 грудня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів