• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 3 грудня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 351 народний депутат) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання склав присягу народний депутат України В’ятрович В.М., обраний по загальнодержавному багатомандатному округу за виборчим списком політичної партії «ЕВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ».

  Водночас Голова Верховної Ради України оголосив рішення депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ» про виключення з її складу народних депутатів Полякова А.Е., Скороход А.К., Іванісова Р.В. та про входження народного депутата В’ятровича В.М. до складу депутатської фракції «ЕВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ».

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (р. № 2116), внесений Президентом України та визначений невідкладним, і за результатами розгляду законопроекту ухвалила його у другому читанні та в цілому як закон.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Стефанчук Р.О. оголосив про створення чотирьох міжфракційних депутатських об’єднань: «Світове українство» (голова – народний депутат Мезенцева М.С.); «Цивільний вибір безпеки» (голова – народний депутат Фріз І.В.); «За гідне життя паліативних хворих» (співголови – народні депутати Піпа Н.Р., Булах Л.В., Констанкевич І.М., Зуб В.О., Іонова М.М., Лукашев О.А., Шкрум А.І.); «Миколаївщина» (голова – народний депутат Копитін І.В.).

  Верховна Рада достроково припинили повноваження народних депутатів Кубракова О.М. і Кучера О.В. у зв’яку з призначенням їх на керівні посади у органи державної виконавчої влади.

  Народні депутати підтримали («за» - 229) пропозицію головуючого про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати підтримали («за» - 259) пропозицію Голови Верховної Ради про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (р. № 1055-1).

  Також Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (р. № 2102) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з ратифікацією Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (р. № 2103), які вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 24 питання порядку денного:

  1) прийнято Закон України з пропозиціями Президента України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (р. № 1231);

  2) прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних (р. № 0963), внесений Кабінетом Міністрів;

  3) прийнято 6 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» (р. № 2101-14);

  4) прийнято за основу 7 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (р. № 1209-1);

  5) не прийнято проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (р. № 1210-1).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 4 грудня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів