• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 20 грудня 2019 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 319 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В. відбулася «година запитань до Уряду».

  На письмові запитання, які надійшли від депутатських фракцій і груп, відповів заступник Міністра закордонних справ Боднар В.М., який, зокрема, поінформував народних депутатів про результати нормандського саміту, що відбувся у м. Парижі 9 грудня поточного року.  

  Міністр фінансів Маркарова О.С. поінформувала народних депутатів про результати бюджетного року за одинадцять місяців, зокрема, про причини з недовиконання державного бюджету на поточний момент. Запевнила народних депутатів, що всі важливі видатки будуть проведені.

  Прем’єр-міністр України Гончарук О.В. поінформував народних депутатів про причини, які впливають на виконання державного бюджету на 2019 рік, про переговори, які зараз ведуться по газу та про погашення заборгованості по зарплатах шахтарям і освітянам.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гончарук О.В., Міністр фінансів Маркарова О.С., заступник Міністра закордонних справ Боднар В.М., Голова Державної податкової служби Верланов С.О.

  Далі народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва (р. № 2589), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив про вихід народного депутата Поляка В.М. зі складу депутатської групи «За майбутнє».

  Далі заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила 60 депутатських запитів, з них 23 до Прем’єр-міністра України.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 15 питань порядку денного:

  1) прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» (р. № 2457);

  2) прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про затвердження Голови та складу Національної комісії з радіаційного захисту населення України» (р. № 2557);

  3) прийнято за основу 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців»  (р. № 2524);

  4) направлено на повторне перше читання проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (р. № 1182-1).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 14 січня 2020 року.

  Інформація про розгляд законопроектів