• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 17 грудня 2019 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 313 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання представники Національної скаутської організації України «Пласт» принесли до сесійної зали Верховної Ради та передали народним депутатам Віфлеємський вогонь миру як символ любові, добра і єдності.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  На вимогу двох депутатських фракцій «ВО» Батьківщина» і «За майбутнє» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву.

  Після перерви народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада прийняла в цілому Закон України «Про державне визнання і підтримку Пласту - Національної скаутської організації України» з пропозиціями Президента України (р. № 0976) («за» - 316).

  Також народні депутати підтримали («за» - 259) Постанову Верховної Ради України «Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» (р. № 2101-19) та відхилили проект Постанови Верховної Ради України «Про забезпечення виконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту населення» (р. № 2124) («за» - 240).

  Народні депутати від фракції «ВО «Батьківщина» заблокували президію Верховної Ради з вимогою зняти з розгляду всі законопроекти щодо земельної реформи та продажу землі сільськогосподарського призначення. Голова Верховної Ради Разумков Д.О. запропонував негайно провести позачергове засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики за участю керівництва Верховної Ради та керівників депутатських фракцій і груп. У зв’язку з цим головуючий достроково закрив ранкове пленарне засідання.

  Перед початком вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Разумков Д.О. поінформував народних депутатів про результати позачергового засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики. За його словами, розпочаті під час засідання комітету консультації будуть продовжені сьогодні і завтра зранку. Представники депутатських фракцій і груп запропонували продовжити сьогодні роботу Верховної Ради в непленарному режимі, тому у зв’язку з цим головуючий відкрив вечірнє пленарне засідання та достроково його закрив.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 18 грудня 2019 року.