• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 червня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 342 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України (р. № 1098), і за результатами розгляду ухвалила його у другому читанні та в цілому.

  Також народні депутати ухвалили Закони України «Про Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (р. № 0227), «Про внесення змін до деяких законів України щодо військових стандартів» (р. № 8370), а також прийняли у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права» (р. № 9438), які вніс Кабінет Міністрів.

  Далі народні депутати розглянули низку кадрових питань, зокрема, не підтримали Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Клімкіна П.А. з посади Міністра закордонних справ України» (р. № 10346) («за» - 137), «Про звільнення Полторака С.Т. з посади Міністра оборони України» (р. № 10344) («за» - 67), «Про звільнення Грицака В.С. з посади Голови Служби безпеки України» (р. № 10345) («за» 78).

  Під час ранкового пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І.В. оголосила про вихід народного депутата Недави О.А зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка», а також про вихід народного депутата Рибчинського Є.Ю. зі складу депутатської групи «Воля народу» та про входження його до складу депутатської фракції «ВО «Батьківщина».

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада розпочала розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Виборчий кодекс України» (р. № 3112-1). Усього розглянуто 134 поправки з 4568 внесених. Продовження розгляду інших поправок до законопроекту відбудеться на наступному пленарному засіданні.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 38 питань порядку денного:

  1) прийнято 8 Законів України, зокрема, «Про фахову передвищу освіту» (р. № 8321-д);

  2) прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про увічнення пам'яті борця за незалежність України, Героя України Левка Лук'яненка» (р. № 9281);

  3) прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про військове капеланство» (р. № 10244-1);

  3) включено до порядку денного 15 проектів Законів України, зокрема, «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами» (р. № 8205);

  5) не включено до порядку денного 7 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (р. № 10358), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  6) не прийнято 4 проекти Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про відставку Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А.» (р. № 10367).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 червня 2019 року.

  Інформація про розгляд законопроектів