• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 21 червня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 270 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., який поінформував народних депутатів про результати структурних реформ в економічному секторі України. За його словами, зокрема, за три роки валовий внутрішній продукт України зріс на 8,4%. Завдяки системним реформам в економічному блоці Уряд домігся скорочення рівня тіньової економіки до 30% від валового внутрішнього продукту, що на 10 відсоткових пунктів нижче ніж в 2015 році. Наголосив на необхідності посилення реформ у сфері інтелектуальної власності, що є запорукою позитивних змін у розвитку українських інновацій, стартапів, цифровізації. Зазначив про те, що «ми маємо дієво захищати право інтелектуальної власності, аби дати додаткові стимули розвитку інноваційної складової української економіки. Це пріоритетні напрямки, які можуть дати економічне зростання у 8-9% щорічно, що сьогодні вкрай потрібно Україні». Водночас закликав народних депутатів ухвалити внесені Урядом законопроекти «Про концесії» (р. № 8125), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (р. № 8124).

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., Міністр інфраструктури Омелян В.В., перший заступник Міністра оборони  Руснак І.С., заступник Міністра енергетики і вугільної промисловості Корзун А.В., заступник Міністра охорони здоров’я Ілик Р.Р., заступник Міністра аграрної політики та продовольства Топчій В.М.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 161 депутатський запит, з них 30 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 2 липня 2019 року.