• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 22 березня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 319 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр культури Нищук Є.М., який поінформував народних депутатів про реалізацію проекту «Автентична Україна - нематеріальна культурна спадщина», спільно створеного Міністерством культури з компанією «Google Україна». За його словами, цей проект представляє собою унікальний віртуальний простір, що містить колекцію автентичних аудіо та візуальних прикладів української айдентики. Віртуальна платформа складається із двох частин: «матеріальна культурна спадщина» і «нематеріальна культурна спадщина». Матеріальна культурна спадщина представлена віртуальними турами: це дерев’яні церкви, що внесені у список світової спадщини ЮНЕСКО, музеї просто неба, оперні театри України. Нематеріальна культурна спадщина - це усні традиції та форми вираження; виконавське мистецтво; звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і всесвіту; традиційні ремесла.

  Міністр культури наголосив, що проект «Автентична Україна - нематеріальна культурна спадщина» і сайт, на якому він представлений, дає можливість пізнати в звичайний для сучасної людини спосіб, особливо для молодого покоління, дізнатися про культурні надбання, які є всередині країни.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Нефьодов М.Є., заступник Міністра внутрішніх справ Троян В.А.

  Далі народні депутати продовжили розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (р. № 5670-д). Усього розглянуто 1220 поправок з 2082. Подальший розгляд поправок до законопроекту відбудеться на наступному пленарному засіданні.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 217 депутатських запитів, з них 47 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 9 квітня 2019 року.