• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 12 березня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 359 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку пленарного засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Воля народу» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп на нараду. Після тривалої перерви виступила лідер фракції «ВО «Батьківщина», народний депутат Тимошенко Ю.В., яка поінформувала народних депутатів про досягнуті домовленості керівників депутатських фракцій і груп невідкладно провести засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 рік, а також оприлюднених у засобах масової інформації фактів зловживань у сфері закупівлі запчастин, комплектуючих та обладнання для підприємств Державного концерну «Укроборонпром» спільно з Комітетом з питань національної безпеки і оборони та Комітетом з питань запобігання і протидії корупції.

  Під час пленарного засідання голова Верховної Ради оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За Одесу» (співголови – народні депутати Ківалов С.В., Голубов Д.І.).

  Упродовж ранкового та вечірнього пленарних засідань Верховна Рада України продовжила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (р.№ 5670-д). Під час розгляду поправок у Ложі Уряду був присутній Віце-прем’єр-міністр України Кириленко В.А., який також коментував окремі поправки до законопроекту. Усього розглянуто 120 поправок з 2082. Подальший розгляд поправок до законопроекту відбудеться на наступному пленарному засіданні.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 13 березня 2019 року.