• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 1 березня 2019 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 308 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр соціальної політики Рева А.О., який поінформував народних депутатів про програму житлових субсидій, зміни у порядку призначення житлових субсидій, які відбулися у 2018 році, запровадження електронного Реєстру отримувачів житлових субсидій, зміну механізму фінансування житлових субсидій, алгоритму їх виплати і монетизацію субсидій.

  Міністр соціальної політики також поінформував народних депутатів про те, що з 1 березня 2019 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» розпочинається перший системний перерахунок пенсій. За його словами, всього перерахунку підлягає 10 млн. 200 тисяч пенсійних рахунків з 11,4 млн. пенсійних рахунків, які є в Україні. Серед тих, хто не підлягає перерахунку – це військові пенсіонери, яким пенсія підвищена з 1 січня 2019 року, а також не підлягають перерахунку пенсії, які призначені в останні два роки і в яких розрахунок заробітної плати вищий, ніж з якого робляться перерахунки. Всього перерахунок пенсій на 17% дасть можливість збільшити пенсії 8 млн. 100 тисячам пенсіонерів.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України Кириленко В.А., Віце-прем’єр-міністр України Кістіон В.Є., Віце-прем’єр-міністр України Розенко П.В., Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр соціальної політики Рева А.О, Міністр інфраструктури Омелян В.В., виконуюча обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства Трофімцева О.В., перший заступник Міністра оборони Руснак І.С., заступник Міністра юстиції Петухов С.І., заступник Міністра охорони здоров’я Ковтонюк П.А.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 256 депутатських запитів, з них 51 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 12 березня 2019 року.