• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 5 жовтня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 337 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Парубія А.В. розпочалося зі складення присяги новообраними членами Центральної виборчої комісії.

  Далі у Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., який поінформував народних депутатів про стан економіки та  результати проведення економічних реформ в Україні. Кубів С.І. наголосив, що економіка України подолала кризу, яка через агресію Росії та анексію Криму у 2014 році зазнала падіння. За його словами, валовий внутрішній продукт України зростає вже 10 кварталів поспіль і за підсумками року  його ріст складе понад 3%. За 8 місяців 2018 року українські промисловці виробили на 2,2% більше продукції, ніж за 8 місяців 2017 року. Хімічне виробництво за цей період зросло на 29,9%, автомобілебудування - на 17,2%.

  Перший віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що подальше зростання української економіки України має відбуватися завдяки продовженню структурних економічних реформ, залученню інвестицій, впровадженню інновацій та модернізації виробництва, підтримки малого та середнього бізнесу, збільшення обсягів експорту тощо.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр соціальної політики Рева А.О., заступник Міністра інфраструктури Лавренюк Ю.Ф., заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Корзун А.В., заступник Міністра охорони здоров’я Ковтонюк П.А.

  Далі перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І.В. оголосила 294 депутатських запитів, з них 71 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями, інформаціями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 16 жовтня 2018 року.