• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 16 жовтня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 332 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку пленарного засідання склали присягу народні депутати Савка І.І., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком партії «Народний фронт» та Гулак О.М., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка».

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого Верховна Рада приступила до розгляду питань порядку денного.

  Упродовж ранкового та вечірнього пленарних засідань народні депутати розглянули подання Генерального прокурора України Луценка Ю.В про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Вілкула О.В. і Колєснікова Д.В. За результатами розгляду Верховна Рада не підтримала зазначені подання (відповідно «за» - 137 і «за» - 163).

  Разом з тим, народні депутати прийняли у першому читанні за основу («за» - 234) проект Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» (р. № 8328), а також ухвалили («за» - 229) у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» (р. № 6624), які вніс Кабінет Міністрів.

  Під час вечірнього пленарного засідання головуючий оголосив:

  - про входження до складу депутатської фракції «Народний фронт» народного депутата Савки І.І.;

  - про входження до складу депутатської фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» народного депутата Гулака О.М.

  - рішення депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» про обрання заступником голови фракції народного депутата Курячого М.П.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 жовтня 2018 року.