• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 7 вересня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 344 народних депутатів) відкрив  Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступила Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., яка поінформувала народних депутатів про результати підготовки до нового навчального року в Україні. У своєму виступі Гриневич Л.М., зокрема, наголосила, що Уряд виконує свої зобов’язання щодо поступового збільшення фінансування освіти. За її словами, якщо у 2016 році фінансування складало 5,72% ВВП, то в 2018 р. воно склало вже 6,7% ВВП. Це свідчить про те, що йде поступ до запланованого показника у 7% ВВП на освіту.

  Міністр освіти і науки повідомила, що цього року до нової української школи пішли 448,5 тисяч першокласників, і це на 40 тисяч більше, ніж торік. За її словами, понад 40 тисяч вчителів початкової школи і 18 тисяч вчителів іноземної мови пройшли перепідготовку. Зазначила також, що у цьому навчальному році першокласники, наприклад, уперше використовуватимуть методику навчання за допомогою конструкторів «Lego», які розвивають пам’ять, допомагають вивченню математики, сприяють командній роботі.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр інфраструктури Омелян В.В., міністр культури Нищук Є.М.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 268 депутатських запитів, з них 62 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 18 вересня 2018 року.