• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 4 вересня 2018 року


  На ранковому пленарному засіданні (зареєструвалося 375 народних депутатів) Голова Верховної Ради Парубій А.В., відповідно до статті 83 Конституції України, відкрив дев’яту сесію Верховної Ради України восьмого скликання. У церемонії відкриття взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає і дає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв іноземних держав та інші офіційні особи.

  На початку пленарного засідання виступив Голова Верховної Ради Парубій А.В., який окреслив пріоритетні питання дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, зокрема, це питання національної безпеки і продовження реформи сектору безпеки у відповідності до стандартів НАТО, ухвалення Державного бюджету України на 2019 рік, Виборчого кодексу, блоку євроінтеграційних і економічних законів, зміна складу Центральної виборчої комісії, а також розгляд проектів законів про державну мову, про реформування парламенту, про внесення змін до Конституції України щодо відміни депутатської недоторканності.

  Перед Верховною Радою також виступив Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., який зокрема, наголосив, що «будь-який політичний інтерес не може бути вищим за інтереси громадян та держави і будь-які рішення, які будуть ухвалюватися в наступні місяці, мають відповідати передусім принципам відкритості і правдивості». Закликав народних депутатів зосередити зусилля на тих рішеннях, які дозволять розвивати українську економіку, бо без цього побудувати сильну державу неможливо.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Парламентарії підтримали («за – 241») пропозицію Голови Верховної Ради про затвердження порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України на тиждень (4 – 7 вересня 2018 року).

  Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних» (щодо подолання піратства та поліпшення інвестиційного клімату) (р. № 4571) і «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» (р. № 4532), які вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 11 питань порядку денного:

  1) прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва» (р. № 6085);

  2) направлено на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи проект Закону України «Про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку» (р. № 6424-д);

  3) не прийнято 4 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів та корисних моделей» (р. № 7538) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності» (р. № 5699), внесені Кабінетом Міністрів.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 5 вересня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів