• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 21 вересня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 349 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр інфраструктури Омелян В.В., Міністр соціальної політики Рева А.О., перший заступник Міністра освіти і науки Ковтунець В.В.

  Далі відбулося представлення проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (р. № 9000), який представила виконуюча обов’язки Міністра фінансів Маркарова О.С. Вона поінформувала парламентарів про основні показники і пріоритети Державного бюджету на 2019 рік та відповіла на запитання народних депутатів.

  З доповіддю виступив Голова Комітету з питань бюджету  Павелко А.В., який відзначив, що представлення законопроекту відбувається у визначений законодавством термін. В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

  Із заключним словом виступив Прем’єр-міністр України  Гройсман В.Б., який, зокрема, закликав народних депутатів об’єднатися і працювати над Державним бюджетом на 2019 рік «фундаментально, чесно, без популізму і прицілу на наступні вибори».

  Голова Верховної Ради повідомив, що відповідно до статті 154 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» вважається прийнятим Верховною Радою для подальшого розгляду.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 249 депутатських запитів, з них 58 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 2 жовтня 2018 року.