• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 20 вересня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 375 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О., члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає або надає згоду на призначення, представники громадських організацій, засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв іноземних держав, інші офіційні особи.

  На пленарному засіданні перед народними депутатами виступив Президент України Порошенко П.О. зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. У своєму виступі Глава держави, зокрема, зазначив, що запропоновані зміни до Конституції України стосовно курсу України на членство у Європейському Союзі та НАТО повністю відповідають національним інтересам і настроям більшості українського суспільства. Закликав народних депутатів підтримати цю ініціативу та направити документ на експертизу до Конституційного Суду. Наголосив на важливості посилення єдності в нашій країні та при цьому підкреслив, що сприятиме створенню Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Нагадав про прибуття до Києва екзархів Вселенського Патріарха, які будуть здійснювати підготовку щодо прийняття рішення про надання автокефалії Православній Церкві в Україні. Підкреслив, що «армія, мова і віра - це не гасло. Це - формула сучасної української ідентичності. Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Церква боронить нашу душу».

  У промові Президента України також йшла мова, зокрема, щодо питань національної безпеки і оборони, виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, про інформаційну безпеку, зняття депутатської недоторканності тощо.

  Після завершення виступу Президента України Верховна Рада приступила до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати підтримали («за» - 321) Постанову Верховної Ради України «Про включення до порядку денного дев'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) і про його направлення до Конституційного Суду України» (р. № 9037/П).

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати розглянули питання оновлення складу Центральної виборчої комісії та призначення на посаду суддів Конституційного Суду України.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 8 питань порядку денного:

  1) прийнято Закон України «Про внесення зміни до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (р. № 9026);

  2) прийнято 6 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України» (щодо недоторканності народних депутатів України) (р. № 7203/
  П1);

  3) не прийнято проект Постанови Верховної України «Про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України» (в частині скасування депутатської недоторканності) (р. № 6773/П1).

   Наступне пленарне засідання відбудеться 21 вересня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів