• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 19 січня 2018 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 337 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Супрун У.Н. і Міністр культури Нищук Є.М.

  Під час свого виступу виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Супрун У.Н. поінформувала народних депутатів про заходи, які здійснюються міністерством по боротьбі з епідемією кору в Україні. Звернулася до парламентарів з проханням внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації, та посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено у цивілізованому світі. Закликала народних депутатів ухвалити нову національну програму імунізації, підготовлену Міністерством охорони здоров’я.

  Міністр культури Нищук Є.М. поінформував народних депутатів про підготовку та проведення заходів у зв’язку з 85 роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Наголосив на важливості продовження роботи щодо будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». За його словами, планується відновити роботу над Національною книгою пам’яті та посилити інформаційно-просвітницькі заходи щодо подальшого визнання світовою спільнотою – іноземними державами та міжнародними організаціями – Голодомору 1932 -1933 років в Україні геноцидом українського народу.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., Міністр фінансів Данилюк О.О., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр інфраструктури Омелян В.В., виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Супрун У.Н., перший заступник Міністра освіти і науки Ковтунець В.В.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І.В. оголосила 268 депутатських запитів, з них 48 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  О 13-00 відбулося закриття сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Із заключним словом виступив Голова Верховної Ради України Парубій А.В. У своєму виступі він підбив підсумки роботи сьомої сесії та окреслив головні питання, які потрібно розглянути на восьмій сесії, акцентувавши увагу, зокрема, на питаннях національної безпеки і оборони. Подякував народним депутатам, комітетам Верховної Ради, Уряду за плідну та конструктивну роботу протягом сьомої сесії.

  Наступна, восьма сесія Верховної Ради України восьмого скликання розпочне свою роботу 6 лютого 2018 року.