• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України 18 січня 2018 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 352 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (р. № 7163), внесений Президентом України та визначений невідкладним, і за результатами розгляду ухвалила його у другому читанні та в цілому як закон.

  Народні депутати також ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про приватизацію державного майна» (р. № 7066), який вніс Кабінет Міністрів. Під час голосування в ложі Уряду перебував Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. Він, зокрема, подякував народним депутатам за ухвалення закону, який дасть можливість створити десятки тисяч нових робочих місць на українських підприємствах та створити умови для серйозного економічного зростання.

  На початку вечірнього пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «ВО» Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для оголошення заяви виступила народний депутат Романова А.А., яка привернула увагу до критичної ситуації, що склалася у багатьох вищих навчальних закладах країни через їхню неспроможність оплачувати рахунки за опалення. Звернулася до Уряду з проханням негайно вжити невідкладних заходів для відновлення стаціонарного навчального процесу у цих навчальних закладах.

  Далі Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (щодо уточнення деяких положень) (р. № 6120), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 18 питань порядку денного:

  1) прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі у багатонаціональних навчаннях» (р. № 7428), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  2) прийнято за основу проект Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» (р. № 5435);

  3) направлено на повторне перше читання 2 проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень»(р. № № 7279, 7279-1);

  4) не включено до порядку денного 10 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками» (р. № 7180), внесений Кабінетом Міністрів;

  5) не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 21 грудня 2017 року про прийняття в цілому проекту Закону про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (р. № 6016-д-П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 січня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів .doc