• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 квітня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 329 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр енергетики та вугільної промисловості  Насалик І.С., який поінформував народних депутатів про стан справ в паливно-енергетичному комплексі України. За його словами, вперше за десять років міністерство подало прогнозний енергетичний баланс Єдиної енергетичної системи України. Саме це дало можливість генеруючим компаніям, розподільчим мережам не тільки збалансувати ремонтну площадку, розробити програму виробітку електроенергії, але в тому числі і збалансувати структуру палива. Разом з тим, Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з енергетичним центром Данії розробило нову програму про енергетичний прогнозний баланс України на три роки, яка буде презентована у 2019 році.

  Насалик І.С. повідомив, що Уряд у серпні 2017 року прийняв нову Енергетичну стратегію України до 2035 року. За його словами, основна ідея Енергетичної стратегії в тому, щоб забезпечити населення і промисловість необхідними енергетичними ресурсами і дати споживачу право вибору. Наголосив, що енергетична система України - надійна, диверсифікована та стабільна.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України Розенко П.В., Міністр закордонних справ Клімкін П.А., Міністр фінансів Данилюк О.О., Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., Міністр екології та природних ресурсів Семерак О.М., перший заступник Міністра соціальної політики Крентовська О.П., заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Корзун А.В.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради України        Геращенко І.В. оголосила 258 депутатських запитів, з них 55 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 квітня 2018 року.