• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 22 березня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 340 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  На початку пленарного засідання склав присягу народний депутат Побочіх М.О., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком політичної партії «Народний фронт».

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища) (р. № 4551), який вніс Кабінет Міністрів.

  Також народні депутати ухвалили за основу та в цілому два ратифікаційних закони, внесених Президентом України, і підтримали («за» - 234) пропозицію головуючого про роботу без перерви у ранковому пленарному засіданні.

  Далі Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко Н.В.

  Під час вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив про входження народного депутата Побочіх М.О. до складу депутатської фракції «Народний фронт».

  Народні депутати ухвалили за основу та в цілому внесені Кабінетом Міністрів Закони України «Про внесення зміни до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у зв'язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018 (р. № 7516), «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв'язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018 (р. № 7517) і «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України у зв'язку з організацією та проведенням фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018 (р. № 7519).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 21 питання порядку денного:

  1) прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень» (р. № 8151);

  2) прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України - Автономній Республіці Крим та місті Севастополь» (р. № 8168-1);

  3) прийнято за основу 2 проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування» (р. № 7085);

  3) включено до порядку денного проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д'Ондта» (р. № 7550);

  4) не включено до порядку денного 5 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (р. №№ 8120, 8120-1).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 23 березня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів