• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 2 березня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 318 народних депутатів) відкрила перший заступник  Голови Верховної Ради України Геращенко І.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України Кубівим С.І. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. і Міністр юстиції Петренко П.Д.

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. поінформував народних депутатів про запуск роботи Фонду енергоефективності, діяльність якого, в першу чергу, буде спрямована на підтримку житлового багатоповерхового сектору – ОСББ та ЖБК для зменшення їх витрат на енергоспоживання. За його словами, « … 80 мільярдів гривень з державного бюджету щорічно направляються на виплати субсидії – це величезні кошти, які витрачаються і не повертаються. Тому, наше головне завдання, щоб кошти на енергоефективні заходи стали інвестиціями у зменшення енергоспоживання, і зрештою — в енергонезалежність України».

  Під час свого виступу Міністр юстиції Петренко П.Д. поінформував парламентарів про хід виконання законів, нещодавно прийнятих Верховною Радою стосовно захисту прав українських громадян.

  За його словами, тільки протягом останнього періоду від часу вступу в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який посилює відповідальність за невиплату аліментів, батьки згадали про своїх дітей і плюс 50 млн. грн. надійшли на рахунки дітей з оплати аліментів. Він висловив надію, що з веденням нового закону проблема несплати аліментів в Україні зникне до кінця року.

  Також Міністр юстиції торкнувся ситуації щодо виконання закону «маски-шоу стоп», який почав діяти та давати перші позитивні результати. Зазначив, що деякі правоохоронні органи займаються «творчістю», щоб обходити цей закон і далі продовжувати наживатися на українських підприємцях, здійснюючи тиск та вимагання хабарів. Проте, за його словами, з учорашнього дня створена спеціальна комісія, очолювана Прем'єр-міністром України В. Гройсманом, яка буде здійснювати моніторинг таких справ і давати жорстку оцінку діям правоохоронних органів і їх керівникам.

  Водночас Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С. поінформував народних депутатів про ситуацію, яка склалася з постачанням газу у зв'язку з похолоданням і зниженням тиску в газотранспортній системі України з боку Росії. Зазначив, що з п'ятниці, 2 березня, в Україні вступає в дію 5-денний національний план дій щодо економії газу, відповідно до якого, по-перше, генеруючі компанії будуть переведені з газу на мазут, а по-друге, буде повністю зупинено роботу дошкільних навчальних закладів, шкіл та вищих навчальних закладів терміном до 6 березня включно.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Перший віце-прем’єр-міністр України Кубів С.І., Віце-прем’єр-міністр Розенко П.В., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр фінансів Данилюк О.О., в. о. Міністра охорони здоров’я Супрун У.Н., заступник Міністра закордонних справ Зеркаль О.В., заступник Міністра інфраструктури Довгань В.М.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 248 депутатських запитів, з них 66 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 13 березня 2018 року.