• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 18 травня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 338 народних депутатів) відкрив  Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступила Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., яка поінформувала народних депутатів про нові правила зарахування дітей до першого класу та про завершення навчального року в освітніх закладах. За її словами, основною метою розробки порядку зарахування учнів до першого класу була необхідність усунення несправедливих корупційних правил зарахування дітей. Вона підкреслила, що є абсолютно неприпустимим з педагогічної точки зору піддавати конкурсу і тестуванню шестирічних дітей. Наголосила, що застосування територіального принципу під час зарахування дітей до першого класу – «це дуже поширена практика в провідних освітніх системах, зокрема європейських країн».

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр інфраструктури Омелян В.В., Міністр фінансів Данилюк О.О., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр юстиції Петренко П.Д.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 280 депутатських запитів, з них 60 до Прем’єр-міністра України.

  О 12 годині народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу у Криму у 1944 році.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 22 травня 2018 року.