• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 15 березня 2018 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 355 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» (р. № 4670), внесений Кабінетом Міністрів, і ухвалила його у другому читанні та в цілому як закон.

  Також народні депутати надали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Бакуліна Є.М.

  Далі Верховна Рада приступила до розгляду кадрових питань.

  Народні депутати підтримали («за» - 230) пропозицію головуючого продовжити ранкове пленарне засідання до завершення розгляду питання про призначення Голови Національного банку України та вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду інших кадрових питань.

  За результатами розгляду кадрових питань народні депутати підтримали низку постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про звільнення Гонтаревої В.О. з посади Голови Національного банку України» (р. № 7500), «Про призначення Смолія Я.В. на посаду Голови Національного банку України» (р. № 7501), «Про призначення на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісової Л.Л.», «Про призначення членів Рахункової палати» і «Про призначення на посаду Голови Рахункової палати Пацкана В.В.».

  Водночас Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Денісової Л.Л. і Пацкана В.В. Новопризначена на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісова Л.Л. склала присягу перед Верховною Радою.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 15 питань порядку денного:

  1) прийнято Закон України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» (р. № 4670), який вніс Кабінет Міністрів;

  2) прийнято 13 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації» (р. № 5543);

  3) не прийнято проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства» (р. № 7547).

   Наступне пленарне засідання відбудеться 16 березня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів