• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 лютого 2018 року

  На ранковому пленарному засіданні (зареєструвалося 357 народних депутатів) Голова Верховної Ради України Парубій А.В., відповідно до статті 83 Конституції України, відкрив восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання. У церемонії відкриття взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає або надає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв іноземних держав, інші офіційні особи.

  У своєму виступі Голова Верховної Ради України Парубій А.В. визначив пріоритети роботи парламенту на восьму сесію, зокрема, це -  питання національної безпеки і оборони, закон про Антикорупційний суд, блок євроінтеграційних та економічних питань, а також ухвалення низки важливих кадрових рішень.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого Верховна Рада приступила до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати підтримали («за – 238») пропозицію Голови Верховної Ради затвердити тижневий порядок денний  пленарних засідань Верховної Ради України (6 – 9 лютого 2018 року).

  Під час ранкового пленарного засідання головуючий оголосив про вихід народних депутатів Кривенка В.М. і Кишкаря П.М. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати підтримали («за» - 228) пропозицію головуючого про усунення неузгодженостей у тексті раніше ухваленого Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (р. № 7163)

  Загалом Верховною Радою розглянуто 8 питань порядку денного:

  1) прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (р. № 4666);

  2) прийнято Постанову Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів» (р. № 7553);

  3) не прийнято 4 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин»      (р. № 7363), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 лютого 2018 року.

  ІІнформація про розгляд законопроектів