• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 9 листопада 2018 року


  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 332 народних депутатів) Перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І.В. привітала усіх з Днем української писемності та мови, а також з професійним святом – Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр культури Нищук Є.М., який поінформував народних депутатів про поточний стан справ у сфері культури та заходи, які наразі здійснюються Міністерством культури. Нищук Є.М., зокрема, окреслив деякі ключові здобутки культурної політики, які були досягнуті за останній рік. За його словами, новим кроком у сфері культурної політики став повноцінний запуск двох потужних інституцій з підтримки креативності та креативного способу життя – Українського культурного фонду та Інституту книги, які разом з національним бюро програми «Креативна Європа» сприяють істотному підвищенню довіри культурного середовища до Уряду. Наголосив, що розуміння та поширення креативного способу життя, сприяння самореалізації громадян України – це основа конкурентоспроможності країни, підвищення її позицій в глобальних рейтингах, зокрема, за рівнем розвитку людського капіталу та інноваційності, отримання конкретного економічного ефекту.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр культури Нищук Є.М.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 308 депутатських запитів, з них 60 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями, інформаціями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 20 листопада 2018 року.