• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 листопада 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 356 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Парубія А.В. розпочалося із вшанування народними депутатами хвилиною мовчання пам’яті громадської активістки, радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, яка померла 4 листопада 2018 року в опіковому відділенні Київської міської лікарні №2.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  Народні депутати підтримали («за» - 222) пропозицію керівників депутатських фракцій і груп про необхідність запросити на пленарне засідання о 12-30 керівників правоохоронних органів України та заслухати їх інформацію про стан розслідування нападів на громадських активістів.

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп для проведення консультацій з питання створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо стану розслідування нападів на громадських активістів. Згодом Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. поінформувала, що консультації стосовно створення Тимчасової слідчої комісії тривають та продовжила перерву у пленарному засіданні до 12-30.

  Після перерви народні депутати заслухали інформацію Генерального прокурора Луценка Ю.В., Голови Національної поліції Князєва С.М. і Голови Служби безпеки України Грицака В.С. щодо стану розслідування справи про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк.

  На вечірньому пленарному засідання Верховна Рада розглянула за повною процедурою 4 законопроекти стосовно протимінної діяльності.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 5 питань порядку денного:

  1) прийнято Постанову Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів» (р. № 9262);

  2) прийнято за основу проект Закону України «Про протимінну діяльність» (р. № 9080-1);

  3) не прийнято 3 проекти Законів України «Про протимінну діяльність» (р. №№ 9080, 9080-2, 9080-3).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 листопада 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів