• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 23 листопада 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 237 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступив Міністр юстиції Петренко П.Д., який поінформував народних депутатів про основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності» (р. № 9311). За його словами, цей законопроект спрямований на захист права власності і боротьбу з рейдерством. Метою проекту Закону є створення законодавчих передумов для: посилення гарантій захисту державою права власності фізичних та юридичних осіб на нерухоме майно, корпоративних прав, права власності на частку у статутному капіталі юридичної особи; розвитку та спрощення для громадян процедури отримання нотаріальних послуг; уникнення маніпуляцій під час спадкування; а також продовження руху у напрямку реформування найбільш важливих сфер суспільного життя з урахуванням досвіду інших країн та вивченням проблемних ситуацій в Україні. Закликав народних депутатів ухвалити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності» до кінця поточного року.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр юстиції Петренко П.Д., Міністр інфраструктури Омелян В.В.

  Народні депутати не підтримали («за» - 11) проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 22.11.2018 про прийняття в цілому, як закону законопроекту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (р. № 9084-П).

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 244 депутатських запитів, з них 45 до Прем’єр-міністра України.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 4 грудня 2018 року.