• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 липня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 329 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступила Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., яка поінформувала народних депутатів, що 4 липня 2018 року Уряд ухвалив рішення про створення Національного фонду досліджень України. За її словами, прийняте рішення передбачає не лише утворення Національного фонду досліджень, а й затвердження Положення про Фонд та визначення граничної чисельності його працівників. Фонд утворюється як незалежна неприбуткова бюджетна установа. Його основним завданням стане грантова підтримка фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень і науково-технічних експериментальних розробок. Передбачається, що діяльність Фонду спрямовуватиметься безпосередньо Кабінетом Міністрів України. Кошти Фонду формуватимуться за рахунок коштів державного бюджету, добровільних внесків, зокрема, й іноземних донорів, а також інших не заборонених законодавством коштів. Наголосила, що в усіх розвинених країнах існують грантові інституції, завданням яких є підтримка на грантовій основі проектів найкращих досліджень і розробок на умовах відкритих конкурсних відборів. Міністр зауважила, що успішне функціонування Фонду напряму залежить від його фінансування та можливостей України збільшити інвестиції в науку загалом.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр екології та природних ресурсів Семерак О.М., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр освіти і науки Гриневич Л.М.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 245 депутатських запитів, з них 53 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 10 липня 2018 року.