• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 7 грудня 2018 року


  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 334 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. привітав співвітчизників з Днем місцевого самоврядування.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповіддю виступила Міністр у справах ветеранів Фріз І.В., яка поінформувала народних депутатів про основні напрями діяльності новоствореного Міністерства у справах ветеранів. За її словами, цілі та завдання, які ставить перед собою Міністерство у справах ветеранів, зокрема, полягатимуть у створенні нової нормативної бази для діяльності міністерства на наступне десятиліття. Наголосила на тому, що потрібно створити новий та якісний Закон про ветеранів та членів їх сімей, який має вирішити питання статусу учасників бойових дій для бійців добровольчих батальйонів та нарешті поставити знак рівності між державними гарантіями та потребами ветеранів, а також спростити усі процедури і створити якісно нову державну систему, яка була б доступною і зрозумілою для ветеранів. Зазначила, що однією із цілей діяльності новоствореного міністерства стане розвиток системи громадського контролю і окремим напрямом буде широкий план взаємодії безпосередньо з громадськими організаціями. Озвучила напрями діяльності Міністерства у справах ветеранів, зокрема, створення стратегії та забезпечення прав ветеранів, надання відповідних державних послуг, проведення роботи щодо реальної кількості ветеранів та створення для їх потреб електронних сервісів, створення Єдиного державного реєстру ветеранів, який впорядкує діяльність міністерства і дасть можливість позбавитися в цій сфері будь-яких корупційних ризиків.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С.

  Далі заступник Голови Верховної Ради України Сироїд О.І. оголосила 232 депутатських запити, з них 36 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 18 грудня 2018 року.