• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 грудня 2018 року


  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 340 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. привітав військовослужбовців з Днем Збройних Сил України, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада розглянула низку законопроектів стосовно питань національної безпеки та оборони, зокрема, ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про протимінну діяльність в Україні» (р. № 9080-1).

  Народні депутати підтримали («за» - 249) пропозицію головуючого щодо продовження ранкового пленарного засідання до завершення розгляду проектів Законів України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» (р. №№ 0206, 0206-1, 0206-2).

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» (р. № 0206), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Водночас народні депутати підтримали («за» - 248) пропозицію головуючого про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (р. № 9260).

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили Закони України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо правового підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування) (р. № 8044) і «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (р. № 9369), які вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 32 питання порядку денного:

  1) прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про ратифікацію Угоди між Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України про внесення змін до Угоди між Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України стосовно створення спільної військової частини»  (р. № 0200);

  2) прийнято Постанову Верховної Ради України «Про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки» (р. № 9370);

  3) включено до порядку денного сесії 14 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку зі створенням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів» (р. № 9285);

  4) не включено до порядку денного сесії 8 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо фінансового забезпечення Конституційного Суду України (р. № 9241), внесений Кабінетом Міністрів.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 7 грудня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів