• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 7 червня 2018 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 365 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (р. № 7440), що тривав поспіль декілька пленарних засідань. Законопроект вніс Президент України та визначив його невідкладним.

  Водночас у пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О. і Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б.

  Перед Верховною Радою виступив Президент України, який, зокрема, закликав народних депутатів ухвалити Закон України «Про Вищий антикорупційний суд». За його словами, ухвалення цього Закону забезпечить ефективну, прозору боротьбу з корупцією, створить можливості щодо підвищення кредитного рейтингу України, збільшення довіри до України з боку іноземних інвесторів та забезпечить економічне зростання і довіру людей.

  Далі на вимогу депутатських фракцій «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву і запросив керівників депутатських фракцій і груп на нараду для узгодження позицій.

  Після перерви народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» (р. № 7440), а також прийняли Постанову Верховної Ради України «Про визначення Василенка В.А. представником від Верховної Ради України до складу комісії зовнішнього контролю з незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України».

  За пропозицією головуючого народні депутати прийняли рішення  («за» - 240) щодо продовження ранкового пленарного засідання до завершення розгляду проекту Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Данилюка О.О. з посади Міністра фінансів України» (р.№ 8433), яку вніс Кабінет Міністрів України.

  Після обговорення цього питання відповідно до Регламенту Верховної Ради України народні депутати ухвалили зазначену Постанову у цілому.

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада прийняла за основу та в цілому проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні» (р. № 0189), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 18 питань порядку денного:

  1) прийнято Закон України з урахуванням пропозицій Президента України «Про дипломатичну службу» (р. № 7322), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  2) прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до Розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку та до Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо уточнення порядку введення в дію Закону (р. № 8424);

  3) прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій, світових лідерів та міжнародного співтовариства у зв'язку з протиправним вироком Московського міського суду у справі незаконно утримуваного в Російській Федерації громадянина України Романа Сущенка (р. № 8446);

  3) прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (р. № 7279-д);

  4) включено до порядку денного сесії 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміну «особа з інвалідністю» та похідних від нього» (р. № 8358);

  5) не включено до порядку денного сесії 7 проектів законодавчих актів, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України» (р. № 8265), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 8 червня 2018 року.

  Інформація про розгляд законопроектів