• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 22 червня 2018 рок


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 327 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами з доповіддю виступив заступник Міністра охорони здоров’я Ковтонюк П.А., який поінформував про перші результати медичної реформи, що розпочалася в Україні. За його словами, у липні принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює у 149 комунальних та 12 приватних поліклініках і амбулаторіях, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава сплачуватиме на рахунок медичного закладу кошти за роботу лікаря, якого обрала конкретна людина. Наголосив, що динаміка реформи як у містах, так і у селах однакова. Разом з тим звернув увагу, що реформа неоднорідно реалізується за регіонами. Зазначив, що лідерами з підписання декларацій громадян з лікарями є Вінницька, Харківська, Чернівецька, Полтавська, Житомирська області. Найменші показники у Сумській, Запорізькій та Одеській областях.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., перший заступник Міністра освіти і науки Ковтунець В.В., заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Корзун А.В., заступник Міністра екології та природних ресурсів Вакараш В.М., заступник Міністра внутрішніх справ Ковальчук Т.І.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 254 депутатських запитів, з них 58 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями, інформаціями та пропозиціями.

   Наступне пленарне засідання відбудеться 3 липня 2018 року.