• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України 5 жовтня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 370 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про електронні довірчі послуги» (р. № 4685), який вніс Кабінет Міністрів, і за результатами розгляду законопроекту ухвалила його у другому читанні та в цілому як Закон.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати розпочали розгляд трьох проектів Законів України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (р. № 7163, 7163-1, 7163-2). Під час їх обговорення представники фракції «Об’єднання «Самопоміч», а також деякі позафракційні народні депутати заблокували трибуну та Президію Верховної Ради, перешкоджаючи головуючому вести планерне засідання.

  Через неможливість продовжувати роботу під час пленарного засідання Голова Верховної Ради України оголосив перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп на консультації.

  Після завершення консультацій Голова Верховної Ради України поінформував народних депутатів про досягнуті домовленості. Проте через продовження блокування трибуни та Президії у залі пленарних засідань головуючий закрив вечірнє засідання. Обговорення законопроектів буде продовжено на наступному пленарному засіданні.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 16 питань порядку денного:

  1) прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень) (р. № 4646-д);

  2) прийнято 5 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів країн-членів Міжпарламентського союзу щодо бойкоту ініційованої російськими парламентаріями 137-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу (Санкт-Петербург)» (р. № 7169);

  3) включено до порядку денного 5 проектів Законів України, зокрема, «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (р. № 7163) та «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» (р. № 7164), які вніс Президент України та визначив їх невідкладними.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 жовтня 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів