• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях сьомої сесії Верховної Ради України 20 жовтня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 280 народних депутатів) відкрив  Голова Верховної Ради Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр соціальної політики Рева А.О. і Міністр юстиції Петренко П.Д.

  Міністр соціальної політики Рева А.О. поінформував парламентарів про стан впровадження пенсійної реформи. Зазначив, що відповідно до схваленого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 1 жовтня 2017 року  здійснено перерахунок та осучаснення раніше призначених пенсій за єдиною формулою, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, із використанням єдиного показника середньої зарплати за останні три роки у розмірі 3764,4 грн., показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на перше грудня 2017 року, та який було збільшено за пропозицією народних депутатів  до 1452 грн. Перерахунки пенсій зроблені  автоматично, за матеріалами пенсійних справ, без звернень пенсіонерів.

  Під час свого виступу Міністр юстиції Петренко П.Д. поінформував народних депутатів про результати роботи системи безоплатної правової допомоги, яку надає громадянам Міністерство юстиції. За його словами, наразі існує 550 центрів безоплатної правової допомоги, які розташовані по всій Україні. Вони щороку надають консультації в середньому 700 тисячам українських громадян. Зазначив, що міністерство розвиває систему безоплатної правової допомоги і в найближчі чотири роки планує запровадити проект «Я маю право», спрямований на інформування населення про його права і фіксацію системних порушень чиновників. В рамках цього проекту буде поширюватися інформація для громадян України про їхні права, а також здійснюватися моніторинг про системні порушення цих прав з боку місцевих і центральних органів державної влади і притягнення винних осіб до відповідальності.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр закордонних справ Клімкін П.А., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр юстиції Петренко П.Д., перший заступник Міністра освіти і науки Ковтунець В.В., заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Корзун А.В.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 286 депутатських запитів, з них 67 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 листопада 2017 року.