• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України 7 вересня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 365 народних депутатів) відкрив  Голова Верховної Ради України Парубій А.В. У пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О., члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає і дає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв іноземних держав та інші офіційні особи.

  На пленарному засіданні перед народними депутатами виступив Президент України Порошенко П.О. зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. У своєму виступі Президент України окреслив головні успіхи та невдачі, а також поінформував про нові ініціативи України. Так, на його переконання, головними успіхами спільної роботи влади є зміна геополітичного вектору України, безвізовий режим з Європейським Союзом та реалізація зони вільної торгівлі з ним.

  Також у його промові йшлося, зокрема, про боротьбу з корупцією, про пенсійну та земельну реформи, внесення змін до Конституції України та зняття депутатської недоторканності, загрози з боку Росії та санкції проти неї, розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на Донбасі та його реінтеграцію, про церковні питання тощо.

  Після завершення виступу Президента України народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила («за» - 236) за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери» (р. № 7052), який вніс Кабінет Міністрів.

  Далі упродовж ранкового та вечірнього пленарних засідань Верховна Рада розглянула у другому читанні поправки до проекту Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (нова редакція) (р. № 6232), внесений Президентом України та визначений невідкладним. Народні депутати розглянули 480 поправок. Розгляд законопроекту продовжиться на наступних пленарних засіданнях.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 8 вересня 2017 року.