• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України 5 вересня 2017 року

  На ранковому пленарному засіданні (зареєструвалося 375 народних депутатів) Голова Верховної Ради Парубій А.В., відповідно до статті 83 Конституції України, відкрив сьому сесію Верховної Ради України восьмого скликання. У церемонії відкриття взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає і дає згоду на призначення, глави дипломатичних представництв іноземних держав, інші офіційні особи а також представники громадських організацій, засобів масової інформації,

  На початку пленарного засідання виступив Голова Верховної Ради Парубій А.В., який зокрема, наголосив, що найголовнішим пріоритетом у роботі Верховної Ради України під час сьомої сесії залишиться національна безпека і оборона держави. Разом з тим, за його словами, парламент має розглянути освітню, судову, пенсійну та медичну реформи, а також ухвалити низку важливих кадрових призначень.

  Водночас з парламентської трибуни перед Верховною Радою виступив Прем‘єр-міністр УкраїниГройсман В.Б., який зокрема, закликав народних депутатів об’єднатися для прийняття низки важливих рішень, які дозволять провести реформи в Україні.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого Верховна Рада приступила до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати обговорили питання про порядок денний сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. За результатами обговорення народні депутати підтримали («за – 226») пропозицію Голови Верховної Ради про затвердження порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України лише на тиждень (5 - 8 вересня 2017 року).

  За пропозицією народного депутата Тетерука А.А. Верховна Рада вшанувала хвилиною мовчання пам'ять загиблих в АТО українських військовослужбовців.

  Народні депутати прийняли («за» - 267») у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» (р. № 6565), а також включили («за» - 253) до порядку денного проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери» (р. № 7052), який вніс Кабінет Міністрів.

  Далі упродовж ранкового та вечірнього пленарних засідань Верховна Рада розглянула у другому читанні поправки до проекту Закону України «Про освіту» (р. № 3491-д). За результатами розгляду народні депутати ухвалили («за» - 255) у другому читанні та в цілому зазначений проект Закону України.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 вересня 2017 року.